TEKSTİL VE ÜRETİM FABRİKALARINDA SIKI HES KODU TAKİBİ YAPIYALACAK

Tokat İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi İl genelinde başta tekstil fabrikaları olmak üzere üretim yapan tüm iş yerlerinin çalışanlarına, Personel servisleri dahil HES kodu uygulaması zorunlu hale getirilerek, konunun bizzat İşletme sorumluları tarafından hassasiyetle takip edilmesine karar verdi

TEKSTİL VE ÜRETİM FABRİKALARINDA SIKI HES KODU TAKİBİ YAPIYALACAK
18 Şubat 2021 - 02:16

Tokat İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nin 16 şubat tarihli toplantısı Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı başkanlığında, “Koronavirüs (Covid-19) salgını hakkında İlimizin genel durumunu” görüşmek üzere Kurul Üyelerinin iştiraki ile toplandı.

 

Koronavirüs (Covid-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda, İçişleri Bakanlığının Genelgeleri kapsamında ve Tokat’a özel daha önceden İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisince bir çok tedbir kararları alınarak uygulamaya geçirilmişti.

Yapılan toplantıda; 1- 30.11.2020/106 nolu İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararı 10. Maddesinde HES (Hayat Eve Sığar) kodu ile ilgili alınan kararın, İl genelinde başta tekstil fabrikaları olmak üzere üretim yapan tüm iş yerlerinin çalışanlarına, Personel servisleri dahil yönelik HES kodu uygulamasının zorunlu hale getirilmesi, konunun bizzat İşletme sorumluları tarafından hassasiyetle takip edilmesine karar verildi. 

 

KÖY, YATILI VE GÜNDÜZ KUR’AN KURSLARI KARARI

Ayrıca Kolluk kuvvetlerince fabrikalara personel servisi yapan araçlara yönelik denetimlerinin sıklaştırılmasına ve Ülke genelinde 15 Şubat 2021 tarihi itibariyle Yüz yüze Eğitim Öğretime kademeli olarak başlanmasıyla birlikte, İl genelinde eğitim veren Köy Kur’an Kurslarının, gerekli Koranavirüs (Covid-19) salgınına yönelik her türlü tedbiri almak kaydıyla ve öğrenci Velisinin isteğine bağlı olarak yüz yüze eğitimlerine başlayabilmeleri kararlaştırıldı. Ayrıca Tokat’ta Yatılı veya Gündüzlü Hafızlık Eğitimi veren Kur’an Kurslarının yine tedbir almak kaydıyla ve öğrenci Velisinin isteğine bağlı olarak yüz yüze eğitimlerine başlayabilmelerine karar verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum