MİLLETVEKİLİ ÖZLEM ZENGİN'E STK'LARDAN ANLAMLI DESTEK

Tokatlı sivil toplum örgütleri bir süre önce başlayan Ak Parti Tokat Milletvekili Özlem Zengin’e karşı sosyal medya üzerinden yapılan saldırılara ortak bir basın açıklaması ile tepki gösterdi.

MİLLETVEKİLİ ÖZLEM ZENGİN'E STK'LARDAN ANLAMLI DESTEK
23 Şubat 2021 - 10:29

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Tokat İl Temsilciliği, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Tokat Temsilciliği, İmam Hatip ve İlahiyat Mezunları Derneği (İMDER) Tokat İl Temsilciliği, Tokat Kadın Platformu Dayanışma Derneği, Ensar Vakfı Tokat İl Temsilciliği, Tokat Eğitime Destek Platformu ve İlim Yayma Cemiyeti imzasıyla ile yayınlanan basın açıklamasında Ak Parti Grup Başkanvekili ve Tokat Milletvekili Av Özlem Zengin’e destek verildi.

Açıklamada: “Haksızlık karşısında dimdik ayakta duran, her platformda bildiği doğruları açıkça ifade eden Tokat Milletvekili Av Özlem Zengin’e yönelik saldırılar, bir süredir sistematik bir hal almıştır. Her ne şart ve koşulda, hangi mecrada olursa olsun, kadına yönelik şiddetin bir türü olan bu hakaretlerin karşısında olduğumuzu bir kez daha ilan ediyoruz. Biz Tokatlı kadınlar olarak, bu sistemli ve seviyesiz saldırılara maruz kalan hemşehrimiz Av. Özlem Zengin’in yanındayız. Kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum