BÜŞRA'NIN ÖLÜMÜNÜ AYDINLATAN 22 POLİSE BAŞARI BELGESİ

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Ocak ayı başında yorgun mermi isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden Büşra Konyar soruşturmasında, olayın failinin bulunmasında başarı gösteren Erbaa İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 22 polis memurunu Başarı Belgesi ile ödüllendirdi.

BÜŞRA'NIN ÖLÜMÜNÜ AYDINLATAN 22 POLİSE BAŞARI BELGESİ
17 Şubat 2021 - 02:11 - Güncelleme: 17 Şubat 2021 - 21:31

Tokat Valilik Makamında gerçekleşen ödül törenin konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, 17 yaşındaki lise öğrencisi Hanife Büşra Konyar’ın başına isabet eden yorgun mermi nedeniyle hayatını kaybettiğini anımsattı. Büşra Konyar soruşturmasında, Erbaa Emniyet Teşkilatı’nın titizlikle çalıştığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Erbaa Emniyet Müdürlüğünde çalışan başta İlçe Emniyet Müdürümüz olmak üzere polislerimizi bugün başarı belgesiyle ödüllendirdik. Geçtiğimiz aralık ayının sonlarına doğru yorgun mermiyle bir genç kızımız rahmetli oldu. Onun failini çok titiz bir araştırma sonucu buldular. O yüzden kendilerini tebrik ettim, kutladım.” dedi.

 

VALİ BALCI: “POLİS ARKADAŞLARIMI KUTLUYORUM”

Vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamanın önemli görevlerden biri olduğunun altını çizen Vali Dr. Ozan Balcı, “Önemli olan vatandaşımızın sokağında, caddesinde, bağında, bahçesinde, iş yerinde huzurlu bir şekilde varlığını sürdürebilmesi. Bunu gerçekleştirmek için de emniyet personelimiz, jandarmamız yağmur çamur, gece gündüz demeden canla başla çalışıyorlar. Kendilerini, kutluyorum tebrik ediyorum. Tokatlı hemşerilerimiz de bu çalışmalara destek veriyor. Bunu çok önemsiyorum.” ifadelerini kullandı.

 

TOPALOĞLU: BU İŞİ GURUR MESELESİ YAPTIK

Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, yorgun mermi olaylarında faili bulmanın cinayet, gasp gibi olaylardan daha zor olduğuna dikkat çekerek: “Büyük bir özveri ile başta ilçe emniyet müdürümüz olmak üzere, personelimiz kendileri bu işi özümseyerek çözmek için çalıştılar. Birçok güvenlik kamerası izledik. Arkadaşlarımız gece gündüz kapı kapı gezerek, ‘Herhangi bir ses duydunuz mu? Bir şey işittiniz mi?’ sorularını sorarak 2 gün boyunca uyumadan, bu işi takip ettik ve ortaya çıkardık. Ben arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Giden canı getiremeyiz ama bizi çok derinden üzdü. Herkes kendi evladı gibi gördü Büşra’yı ve ona göre bu işe sarıldılar. Biz bu işi gurur meselesi yaptık. Bulacağız diye. Yapılan çalışmalar ile kısa sürede de bulduk'' diye konuştu.

 

Ödül törenine Vali Dr. Ozan Balcı, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Erbaa İlçe Emniyet Müdürü İrfan Yıldız ile Erbaa İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli 22 polis memuru katıldı.

Haber: Mihriban KOÇAKER-Dursun Ekrem ER

YORUMLAR

  • 0 Yorum