BU BAŞARIDA HERKESİN PAYI VAR

Oldu olacak derken, geçtiğimiz gün, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Programında, Tokat Yeşil Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi için ,425 milyon lira ödenek ayrıldığı açıklandı.

BU BAŞARIDA HERKESİN PAYI VAR
19 Ocak 2021 - 00:57
Oldu olacak derken, geçtiğimiz gün, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Programında, Tokat Yeşil Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi için ,425 milyon lira ödenek ayrıldığı açıklandı. Tabii uzunca bir zamandır, çeşitli defalar güçlüklerle karşılaşılan ve gerek normal prosedürde, gerekse, karşılarına çıkartılan bir takım istemezükcülerin katkıları ile oluşturulan, engellerle uğraşan kooperatif yetkililerine oh dedirtecek karar, nihayet yayınlandı.
Konu ile ilgili ilk açıklama, sosyal medya üzerinden, Kooperatif Başkanı Altan Çelik tarafından yapıldı. Hani bir söz vardır." ata binmek bir ayıp ,inmek iki ayıp" diye. Tamda bu durumu anlatan bir süreç yaşadı Altan Çelik yönetimindeki Yeşil Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi. Bir milletvekili desteği ile, muhalif isimlerden oluşan evhamcı bir grup ve klavye kahramanı birkaç yazar ,günlerce aleyhte bir cephe oluşturdular. Herkes muhalefetini, kooperatif ve yeni oluşum üzerinden sürdürdü. Başta Belediye Başkanı Eroğlu olmak üzere, iktidar partisi milletvekillerine ,Altan Çelik üzerinden saldırdılar. Hatta, eleştirilerini bir adım öte götürerek, böyle bir yatırımın mümkün olmayacağını bile söylediler. Ama belki de, Tokat 'ta uzunca bir süredir görmediğimiz bir birliktelik, bu konuda gerçekleşti ve ilk defa siyaset, bürokrasi, sivil toplum tek yürek oldu ve bir hayal gerçekleşti. Artık şehrin merkezinde kalan ve gelişmesi çağın şartlarına uygun hale gelmesi mümkün olmayan sanayi sitesinin, yeni alanına taşınması ile ilgili önemli bir adım atıldı. 
Şüphesiz ortada önemli bir başarı var. Bu başarıda elbette en büyük pay, başta Tokat Belediye Başkanı Sayın Eyüp Eroğlu ile birlikte, gece gündüz caba sarf eden, proje yapan, yapılan projeyi adım adım takip eden, kendileri uyumadığı gibi, ilgilileri de uyutmayan Kooperatif Başkanı Altan Çelik ve Yönetim Kurulu Üyelerinin… Daha sonra, Tokat bürokrasisini seferber eden, Ankara’ya her ziyarette heyetin önüne düşen, Vali Dr Ozan Balcı’nın. Başarının diğer mimarları, Tokat’a yapılacak bu yatırımın, Tokat sanayisinin önünü açacağına inanmış ve yüreği Tokat için çarpan milletvekilleri Özlem Zengin, Yusuf Beyazıt, Mustafa Arslan… Ve asıl teşekkürü hak eden bir isim ki; onunla birlikte söz konusu yatırımın hız kazandığı da inkar edilemez bir gerçek. O da; Cumhurbaşkanlığı Stratejik Bütçe Dairesi Başkanı olan hemşerimiz, İbrahim Şenel. İşte böylesine bir birliktelik ve ortaya çıkan başarı hikayesi. Bu hikayeyi uzun uzun yazdık, haber yaptık. Kimi inandı, kimi inanmadı. Ancak bugün manşetten verdiğimiz en son haberimiz, birçok muhalif sesi keser diye düşünüyoruz. Ne diyelim? Bundan sonrasına örnek olsun demekten başka bir şey gelmez elimizden…

YORUMLAR

  • 0 Yorum