28 Şubat, tarihimize geçmiş kara bir lekedir

Eğitim Bir Sen Tokat 1 No’lu Şube Başkanı Şaban Ceylan "28 Şubat'ın üzerinden 24 yıl geçmesine rağmen toplumsal, siyasal ve hukuksal alanda oluşturduğu darbeler hala zihinlerde tazeliğini koruyor” dedi

28 Şubat, tarihimize geçmiş kara bir lekedir
01 Mart 2021 - 00:34

Eğitim Bir Sen Tokat 1 No’lu Şube Başkanı Şaban Ceylan “Türk siyasi tarihinde "postmodern darbe" olarak bilinen, dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan'ın istifasını getiren, bin yıl süreceği iddia edilen ve "demokrasiye balans ayarı yapıldı" şeklinde lanse edilen 28 Şubat'ın üzerinden 24 yıl geçmesine rağmen toplumsal, siyasal ve hukuksal alanda oluşturduğu darbeler hala zihinlerde tazeliğini koruyor” dedi.

 

Ceylan,  açıklamasında ”28 Şubat, milletin değerlerine göre siyaset yapılmasına ve bağımsız politikalar belirleme iradesine, toplumun inancını yaşama hakkına, ekonomik sistemin yağma düzeninden kurtarılması sistemine, insanca yaşama standartlarının oluşturulması gayretine karşı siyasi, ekonomik ve sosyal ayrıcalıklar sahibi hegemonik güçlerin müesses nizamı koruma amacıyla gerçekleştirdiği bir darbedir” ifadelerini kullandı.

 

UNUTMAYIZ!

“28 Şubat siyasi ve askeri darbesinin 380 milyar dolara mal olan ekonomik vurgun olduğunu söyleyen Ceylan, “Eğer biz gerçekten akıllı vatanseverler isek, manşetleriyle halkına, siyasetçilere istikamet çeken Medya kuruluşlarını unutmayız, tanklara palet olan beşli çete ve STK’ları unutmayız, laiklik sopasını sallayıp turnike köpekliği yapan rektörleri unutmayız,  ‘..tay’ların savcılığı mı, üyeliği mi, başkanlığı mı, her tür rütbelisi ve içlerinde ellerini ovuşturup palazlanmayı bekleyen FETO yapılanmasını unutmayız. O tavırları ile bunlara omuz verip damarlarından akan lağımları bugün vatan için akan temiz kan mış gibi pazarlayanlara elbette bir işaret koyacağız. Üzerinden; 24 yıl geçti ama, yaraları taptaze. Çünkü, Milletin iradesi üzerinden asker postallarının tepinerek geçtiği, İslami değerlerin  “terörizm” diye isimlendirildiği; faşizan bir dönemin kurgusuyla ikmal ettiler 28 Şubatı, şimdi unutturmaya çalışıyorlar. Unutursak bin yıllık hesaplarına teşne oluruz”dedi.

 

MAĞDURLARIN HAK KAYBI TELAFİ EDİLMELİ

Başkan Ceylan, “28 Şubat zihniyetinin ebediyen tasfiye edilmesi için, mağdurların yaşadığı tüm hak kayıpları somut adımlarla telafi edilmeli ve darbenin sivil ayaklarıyla da hesaplaşılmalıdır. Sıkıntıların giderilmesi, devam eden sorunların çözüme kavuşturulması bağlamında mağduriyetlerin tespiti ve ortadan kaldırılması için bir çalışma yapılmalı ve sivil toplum kuruluşları da bu çalışmada yer almalıdır”diye konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum